Dziedzictwo Kulinarne Kujaw i Pomorza

13 kwietnia 2024 | Dziedzictwo kulturowe

Charakterystycznym znakiem rozpoznawczym sieci stała się biała czapka kucharska (tzw. budyniówka) na niebieskim tle z nożem i widelcem.

Do sieci regionalnej Dziedzictwo Kulinarne Kujaw i Pomorza należy 7 małych i średnich firm działających w sektorze rolno-spożywczym na terenie naszego LGD.

Lista członków sieci regionalnej Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze:

Producent wytwórca i przetwórca artykułów rolno-spożywczych

Zakład Sadowniczy Wtelno Sp. z o.o. we Wtelnie, pow. Bydgoski
Od przeszło 70 lat Gospodarstwo Rolne i Sadownicze Klimkiewicz specjalizuje się w produkcji smacznych, dorodnych i zdrowych owoców. Produkcja owoców odbywa się z udziałem metod biologicznych z zachowaniem surowych reguł Integrowanej Produkcji Owoców (IPO), co oznacza to, że produkty uzyskane z ich sadu nie zawierają szkodliwych substancji i są poddane kontroli państwowych organów do tego powołanych, a ich walory potwierdzają certyfikaty. 
http://klimkiewicz.com.pl/         

Cukiernictwo, Handel, Usługi Ilona Zmudziejewska w Koronowie 
Lody o smakach: waniliowym, truskawkowym, porzeczkowym i czekoladowym. Wytwarzane zgodnie z tradycyjną recepturą i z wykorzystaniem lokalnych, naturalnych surowców.
http://www.lodykoronowskie.pl/

Proco Polska Sp. z o.o. Sp. K w Osielsku, pow. Bydgoski
Firma „Hotz – koncentrat dobrego smaku” posiada wyjątkowe receptury, świeże produkty, ekipę specjalistów odpowiedzialnych za ich najwyższą jakość i naturalny smak oraz pragnienie uświadomienia konsumentów, że można jeść smacznie i zdrowo jednocześnie, a do tego wspierać polskich producentów. https://hotz.pl/produkty

Gospodarstwo Sadownicze Ewa i Mieczysław Chabowscy w Strzelcach Górnych, pow. Bydgoski
Strzelce Dolne są zagłębiem śliwkowym od prawie 200 lat. Ory­ginalny smak tutejszych przetworów, gwarantuje królowa Dolnej Doliny Wisły –  „śliwka węgierka”. Brak konserwantów, kuprowe ko­tły, tradycja i ogrom serca włożonego w smażenie, to udany przepis na pyszne powidła śliwkowe. Znajdują się one na liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa.
https://swiat-powidel.pl/          

Restaurator i właściciel innych obiektów gastronomicznych lub hotelarskich

Bankiet Wiesław Królak w Osielsku, pow. Bydgoski
Firma „Bankiet” Wiesław Królak od ponad 10 lat świadczy usługi kulinarne o najwyższym standardzie dla firm, instytucji i osób prywatnych. W Łabiszynie, 20 km od Bydgoszczy, firma posiada sale bankietowe mogące pomieścić do 200 gości. Swoim klientom oferuje fachową pomoc w planowaniu, organizacji, realizacji wesel i innych imprez okolicznościowych.
„Bankiet” zaprasza również na biesiady i imprezy integracyjne przy grillu pod strzechą. Firma posiada szeroki asortyment dań kuchni polskiej i nie tylko. Do przygotowywania potraw używa się produktów pochodzących od lokalnych dostawców – rolników i rybaków. Wśród dań oferowanych klientom należy polecić: pasztet z gęsi, filet z gęsi z sosem figowo-pomarańczowym, filet z jesiotra w zalewie ziołowej, gulasz z żołądków drobiowych, smalec domowy oraz bigos. Firma „Bankiet” zajęła drugie miejsce w konkursie „Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw 2010″ za potrawę „Pasztet wykwintny z gęsi”.
https://www.bankiet-catering.pl/kontakt.html   

Karczma Rzym w Pawłówku, pow. Bydgoski
Ta przydrożna karczma Rzym się nazywa!
Położona jest w pięknych okolicznościach przyrody na granicy miasta Bydgoszczy przy wyjeździe ul. Grunwaldzką w kierunku Szczecina. Karczma przenosi swoich Gości w bajkowy świat Pani Twardowskiej Adama Mickiewicza a niewiasty i panów wielce smakowitą kuchnią kusi.
https://www.karczmarzym.com.pl/    

Baba Jaga Małgorzata Myga-Walkowska w Brzozie, pow. Bydgoski
Polska kuchnia na bazie produktów od lokalnych dostawców.
W Gospodzie u Baby Jagi oferujemy pyszne polskie dania w niepowtarzalnej atmosferze. W ofercie mamy również dania bezglutenowe, bezlaktozowe i wegetariańskie.
W słoneczne dni możesz poczuć prawdziwą wygodę w naszym uroczym ogrodzie, a nasze dobrze klimatyzowane wnętrza gwarantują przyjemny pobyt. Okazjonalnie organizujemy występy muzyków na żywo.
https://babajaga.eatbu.com/?lang=pl 

0 komentarzy

Aktualności

X Bieg Uliczny im. Antoniego Nawrockiego

X Bieg Uliczny im. Antoniego Nawrockiego

9 czerwca 2024 r. w Solcu Kujawskim odbyła się jubileuszowa dziesiąta edycja Biegów Ulicznych im. Antoniego Nawrockiego. Przy bardzo dobrej pogodzie niespełna 800 miłośników biegania rywalizowało na soleckich ulicach w biegach dzieci, młodzieży oraz w Biegu Głównym. Tradycyjnie nie zabrakło...

Festyn Rodzinny w Gądeczu

Festyn Rodzinny w Gądeczu

Rodzinny Festyn w Gądeczu obfitował w moc atrakcji dla mieszkańców. Wielkie brawa dla Pani Sołtys i pozostałych osób o wielkim serduchu, dzięki którym mieszkańcy Gądecza mieli możliwość spotkać się i porozmawiać w miłej letniej atmosferze. Miałem przyjemność skosztować

Najnowsze komentarze

    Skip to content