Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie

Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania "Trzy Doliny" współfinansowane jest

ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

"Wsparcie rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem operacji  jest realizacja Strategii Rozwoju Lokalnego

Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020.

Działania promocyjne 2018

IMPRESJE KULINARNE - KORONOWO 2018

 

Po raz pierwszy na zaproszenie Pana Stanisława Gliszczyńskiego, burmistrza Koronowa wzięliśmy udział w ,,Impresjach Kulinarnych” w gościnnych progach MGOSiR w Koronowie, które mają na celu pokazanie aspektów dobrej, tradycyjnej, często przywracanej do świetności  regionalnej kuchni naszego regionu. Sporo potraw dedykowanych było zbliżającym się świętom wielkanocnym. Kulinariom towarzyszyły konkursy wyrobów rękodzielniczych oraz prezentacje zespołów ludowych. Pracownicy naszego LGD podczas tego wydarzenia informowali uczestników o możliwościach współpracy z naszym LGD oraz możliwościach, jakie daje Program Rozwoju Obszarów Wiejskich poszczególnym grupom społecznym , zawodowym , organizacjom pozarządowym i samorządom.

 

Serdeczne podziękowania za gościnne przyjęcie dla dyrektora MGOSIR, Pana Macieja Makowskiego. Zdjecia w galerii

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------POWIATOWY PRZEGLĄD CHÓRÓW - BRZOZA 2018

 

W dniu 21 kwietnia w Brzozie, w gościnnych progach szkoły odbył się Powiatowy Przegląd Chórów, Zespołów Wokalnych i Wokalno Instrumentalnych. Współorganizatorami był Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Wielkiej oraz Lokalna Grupa Działania ,, Trzy Doliny”. W przeglądzie wzięło udział 12 zespołów z powiatu bydgoskiego i toruńskiego. Licznie zebrana publiczność mogła wysłuchać bogatego repertuaru poczynając od pieśni patriotycznych a kończąc na frywolnych przyśpiewkach ludowych.  Wśród młodszej widowni wielki podziw wzbudzali seniorzy, z których składało się wiele zespołów,  za werwę ,humor i siły witalne.

 O oprawę muzyczną oraz prowadzenie całego przeglądu zadbali profesjonaliści z GOK w Nowej Wsi Wielkiej Pani Ewa Woś ( członek LGD ,,Trzy Doliny) oraz dyrektor GOK , Pan Włodzimierz Tomczak.

 LGD ,,Trzy Doliny” zakupił puchary , które były wyrazem podziękowania dla zespołów     za udział w tym wydarzeniu artystycznym.

 Jednocześnie w trakcie imprezy działało stoisko LGD ,,Trzy Doliny” na którym można było zasięgnąć informacji o aktualnych projektach związanych z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz o działaniach naszego LGD wśród mieszkańców.

Serdecznie dziękujemy  gospodarzowi  gminy Nowa Wieś Wielka p. Wojciechowi  Oskwarkowi  oraz dyr. Szkoły p. Zbigniewowi  Smutce  i dyr. Przedszkola p. Grażynie Weselskiej za miłe przyjęcie i umożliwienie przeprowadzenie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury  w Nowej Wsi Wielkiej tego artystycznego wydarzenia. Zdjęcia w galerii.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LATO NA WSI - MINIKOWO 2018

Tradycyjnie, w maju w gościnnych progach ODR Minikowo odbyła się dwudniowa impreza tematyczna pod nazwą Lato Na Wsi. Wydarzenie to cieszy się dużą popularnością i renomą wśród wystawców oraz mieszkańców regionu.  Jest to impreza    o charakterze edukacyjno-promocyjnym mającą na celu promocję działalności pozarolniczej oraz utrwalanie dziedzictwa kulturowego  i kulinarnego  województwa kujawsko-pomorskiego. Nie zabrakło tam również Lokalnej Grupy Działania ,,Trzy Doliny”, która wraz z Powiatem Bydgoskim na wspólnym stoisku  reprezentowała nasz region. Wspólnie ze starostwem zaprosiliśmy do współpracy znanego specjalistę kulinarnego – Pana Piotra Lenarta, który promował  nasze regionalne dziedzictwo kulinarne a LGD Trzy Doliny również  propagował idee zawarte w PROW. Zdjęcia w galerii.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                     VI Rodzinna Majówka Rowerowa

     W dniu 26 maja przy pięknej pogodzie nasze stowarzyszenie LGD Trzy Doliny, jako partner wspierający uczestniczył w VI Rodzinnej Majówce Rowerowej. Pomysłodawcą i realizatorem tego przedsięwzięcia odbywającego się już szósty raz jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Przyłęk, którego prezesem jest Pani Magdalena Zuehlke. Grupa 80 uczestników przejechała pięknymi trasami leśnymi z Przyłęk do Stajni Olimp. Wszystkich uczestników rajdu powitali tradycyjnym chlebem gospodarze tego terenu , Pan wójt Nowej Wsi Wielkiej – Wojciech Oskwarek oraz leśniczy Pan Sławomir Fac. Pan leśniczy opowiadał ciekawostki związane z przyrodą tego terenu a dzieciaki miały sposobność pojeździć na kucyku w pobliskiej stadninie. Organizatorzy zadbali aby po wysiłku była sposobność zregenerować siły. Było dużo łakoci, kiełbaski pieczone przy ognisku a Panie z KGW w Nowej Wsi Wielkiej przygotowały przepyszną grochówkę ugotowaną w tradycyjnej wojskowej kuchni.  Organizatorzy zadbali szczegółowo  aby rajd był bezpieczny i  odbył się w wesołej, pełnej radości atmosferze co spotkało się z dużym uznaniem wśród mieszkańców.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------