Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie

Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania "Trzy Doliny" współfinansowane jest

ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

"Wsparcie rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem operacji  jest realizacja Strategii Rozwoju Lokalnego

Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020.

Działania promocyjne

Data dodania: 0000-00-00

W dniu 31 marca 2015 roku w Zagrodzie Edukacyjnej w Kozielcu odbyły się warsztaty rękodzielnicze z cyklu Spotkania z Tradycją Kujaw pt. „Wielkanoc”, w których uczestniczyło 20 osób z obszaru LGD „Trzy Doliny”.

Data dodania: 0000-00-00

W dniach 7-8.09.2013 r. Lokalna Grupa Działania „Trzy Doliny” jak co roku, promowała walory swojego obszaru podczas „Święta Śliwki” w Strzelcach Dolnych. Gościliśmy na naszym stoisku Gospodarstwo Agroturystyczne „Olszynki” Państwa Januszewskich z Gądecza, które prezentowało chleb wypiekany w tradycyjnym piecu chlebowym oraz wędliny.
Tradycyjnie, główną atrakcją imprezy było smażenie powideł w kotłach kuprowych, czyli miedzianych. Odwiedzający mogli zakupić gotowe wyroby lokalnych wytwórców:
-powidła,
-smalec,
-chleby,
-wędliny,
-miody z różnych pasiek,
-wyroby cukiernicze,
-twarogi i sery.
Atrakcją tegorocznego „Święta Śliwki” była ścieżka „ginących zawodów”. Mogliśmy zapoznać się m.in z pracą garncarza, tkacza, powroźnika oraz świeco wnika a także zobaczyc jak wyglądała stara zagroda.

Data dodania: 0000-00-00

XIII Święto Śliwki

Zapraszamy wszystkich na XIII już Święto Śliwki, które odbędzie się w dniach 7-8 września od godziny 14.00 na boisku sportowym w Strzelcach Dolnych.
Tradycyjnie, główną atrakcją będzie smażenie powideł w kotłach kuprowych, czyli miedzianych. Zakupić będzie można również gotowe wyroby lokalnych gospodyń:
-powidła
-smalec
-chleby
-wędliny
-miody z różnych pasiek
-wyroby cukiernicze
-twarogi i sery

Data dodania: 0000-00-00

10 sierpnia 2013 r. na terenie gospodarstwa Agroturystycznego Olszynki w Gądeczu odbył się już po raz IV pod patronatem LGD „Trzy Doliny” – fundatora nagród, Konkurs Kulinarny „Smak Trzech Dolin”  Do Konkursu swoje potrawy zgłosiły  przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele gospodarstw rolnych oraz osoby indywidualne.  Potrawy oceniane były w trzech kategoriach:  produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego i produkty mieszane.  Jury w składzie: Wiesław Poraziński – Przewodniczący, Halina Caban, Elżbieta Spanidis, Barbara Cieślewicz, wyłoniło zwycięzców:

Data dodania: 0000-00-00

Zaproszenie
do udziału w XI edycji Święta
Chleba w Gądeczu
Gm. Dobrcz


„ Święto Chleba” w Gądeczu, gmina Dobrcz jest organizowane po raz jedenasty. Zwracamy się do Państwa z zaproszeniem do udziału w imprezie i do prezentacji podczas XI Święta Chleba w Gądeczu dnia 10. 08. 2013r
w „ Olszynkach” o godzinie 14.00 na.

Data dodania: 0000-00-00

Zaproszenie

do udziału w XI edycji Święta
Chleba w Gądeczu
Gm. Dobrcz

„ Święto Chleba” w Gądeczu, gmina Dobrcz jest organizowane po raz jedenasty. Zwracamy się do Państwa z zaproszeniem do udziału w imprezie i do prezentacji podczas XI Święta Chleba w Gądeczu dnia 10. 08. 2013r 

w „ Olszynkach” o godzinie 14.00 na.

Data dodania: 0000-00-00

Kolejny Piknik Napoleoński za nami. W minioną sobotę tj. 6 lipca Lokalna Grupa Działania „Trzy Doliny” brała udział w  II Pikniku Napoleońskim w Mozgowinie. Impreza ta była doskonałą okazją do zaprezentowania produktów lokalnych i rękodzieła Doliny Dolnej Wisły. Na naszym stoisku można było posmakować m.in. powideł strzeleckich, chleba Gądeckiego ze smalcem i kiszonym ogórkiem, konfitury wiśniowej..

Data dodania: 0000-00-00

ŚWIĄTECZNY POKAZ FLORYSTYCZNY
„TWÓRCZOŚĆ NIESIE POMOC”


Monika Łątka, Monika Wilgocka i Tomasz Max Kuczyński serdecznie zapraszają na ŚWIĄTECZNY POKAZ FLORYSTYCZNY „TWÓRCZOŚĆ NIESIE POMOC”, który odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Koronowie w dniu 16 grudnia. Rozpoczęcie o godzinie 15.00. Wstęp – 5 zł. Wszystkie dzieci wstęp bezpłatny!
W programie przewidziana licytacja wykonanych przez florystów prac, kiermasze i inne niespodzianki.
Całkowity dochód z licytacji wykonanych prac oraz zbiórki pieniędzy zostanie przeznaczony na cel charytatywny – dla Martynki Kląder i Tomasza Przybysz.

Pokaz florystyczny został objęty patronatem honorowym Burmistrza Koronowa.

Data dodania: 0000-00-00

20 października 2012 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Agro – Ekonomicznych w Karolewie, odbył się III Festiwal Folkloru i Twórczości Ludowej. Organizatorami tegorocznego festiwalu byli – Towarzystwo Rozwoju Gminy Dobrcz, Gminny Ośrodek Kultury w Dobrczu oraz Powiat Bydgoski. Wsparcia udzieliła Lokalna Grupa Działania „Trzy Doliny”.
Impreza, która organizowana jest już od trzech lat na terenie powiatu bydgoskiego, w tym roku objęła swoim zasięgiem województwo. Do konkursu muzycznego zostali zaproszeni wykonawcy z regionu kujawsko-pomorskiego.

Data dodania: 0000-00-00

26 września 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu odbył się już po raz VII a pod patronatem LGD „Trzy Doliny” – fundatora nagród, po raz III, Konkurs Kulinarny „Smak Trzech Dolin”  Do Konkursu swoje potrawy zgłosiły  przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele gospodarstw rolnych i stowarzyszeń oraz osoby indywidualne.  Potrawy oceniane były w trzech kategoriach:  produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego i produkty mieszane.  Jury w składzie: Halina Pietrzak – przewodnicząca, Grażyna Szelągowska oraz Leszek Daroszewski, wyłoniło zwycięzców:

Data dodania: 0000-00-00

Zaproszenie do udziału w III edycji
KONKURSU
SMAK TRZECH DOLIN


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE !!!

Dnia 26 września 2012r w GMINNYM OŚRODKU KULTURY W DOBRCZU odbędzie się przesunięty konkurs kulinarny.
Już po raz VII odbywa się w Gminie Dobrcz, a po raz III pod patronatem LGD Trzy Doliny - fundatora nagród.
PROGRAM IMPREZY
1.13.00-14.rejestracja zgłoszonych produktów przez uczestników konkursu
2.14.Przywitanie gości, rozpoczęcie imprezy
3.14.00-16.konkurs- praca Jurorów
4.16.00-16.występ zespołu
5.Ok. 17.ogłoszenie wyników
6.KIERMASZ PRODUKTÓW podczas trwania imprezy, a produktów wystawionych do konkursu po zakończeniu pracy Jurorów

Organizowanie tej imprezy pozwala pochwalić się bogactwem stołu naszego regionu i jednocześnie jest promocją Gmin Powiatu Bydgoskiego. Zadbajmy wspólnie aby na ten dzień, pełen kulinarnych wrażeń, przybyli do nas goście z okolicy oraz liczni mieszkańcy Powiatu Bydgoskiego .
ZAPRASZAMY: KGW Gądecz,
GOK w Dobrczu oraz LGD Trzy Doliny

Data dodania: 0000-00-00

8 września 2012 roku w Przysieku k/Torunia, Lokalna Grupa Działania „Trzy Doliny” brała udział w Festynie „Barwy Lata Dary Jesieni”. Równocześnie w tym dniu odbywały się XVIII Krajowe Dożynki Ekologiczne oraz „Święto Ziemniaka”. Impreza ta była doskonałą okazją do zaprezentowania produktów lokalnych i rękodzieła z obszaru LGD „Trzy Doliny”. Oprawę stoiska i degustację produktów lokalnych przygotowały Panie: Urszula Łącka-Mele, Maria Michalska i Alicja Ożóg. Na naszym stoisku można było posmakować powideł kozieleckich, topionego serka z koperkiem, smalcu na gądeczowskim chlebie, kiszonej fasolki, konfitury wiśniowej , napoju żniwiarza, nalewek oraz wielu innych specjałów. Miłośników wyrobów rękodzielniczych przyciągały pięknie zdobione kartki, świeczniki i pudełeczka zdobione metodą decoupage oraz kompozycje z suszonych kwiatów.
Dzięki takiej różnorodności i pięknemu wystrojowi stoiska zdobyliśmy III miejsce w Konkursie na „Najbardziej atrakcyjne stoisko z produktami regionalnymi i rękodziełem ludowym”, prezentowane przez LGD.

Data dodania: 0000-00-00

Weekend, 1-2 września, upłynął w Strzelcach Dolnych pod znakiem śliwki. Oprócz pokazów tradycyjnego smażenia powideł, można było podziwiać rękodzieła lokalnych artystów oraz degustować lokalne produkty, przede wszystkim strzeleckie powidła śliwkowe.  Podczas imprezy odbywała się również prezentacja gospodarstw agroturystycznych z terenu Dolnej Wisły. Nie zabrakło także występów artystycznych. Lokalną Grupę Działania „Trzy Doliny” reprezentowali na Święcie Śliwki Państwo Stubinscy (gmina Białe Błota) i Pani Alicja Ożóg (Kozielec, gmina Dobrcz). Nasze stoisko przyciągało odwiedzających wyrobami rękodzielniczymi z drewna oraz kompozycjami z suszonych kwiatów i zboża a także ozdobami wykonanymi techniką filcowania.

Data dodania: 0000-00-00

Zaproszenie
do udziału w X edycji Święta
Chleba w Gądeczu
Gm. Dobrcz


Już dziesiąty raz organizujemy „ Święto Chleba” w Gądeczu, gmina Dobrcz. Zwracamy się do Państwa z zaproszeniem do udziału w imprezie i do prezentacji podczas X Święta Chleba w Gądeczu dnia 18. 08. 2012r
w „ Olszynkach” o godzinie 14.00 na.
Organizowanie tej imprezy pozwala pochwalić się bogactwem stołu naszego regionu i jednocześnie jest promocją naszej gminy. Imprezie tej towarzyszy już VII Konkurs na Smaków i III Konkurs SMAK TRZECH DOLIN- fundator nagród w konkursie
Zadbajmy wspólnie aby na ten dzień, pełen kulinarnych wrażeń, przybyli do nas goście z całej okolicy oraz liczni mieszkańcy Bydgoszczy i całego Powiatu Bydgoskiego .
Przy tej okazji organizatorzy przygotowują pokaz wypieku chleba i stoiska promocyjne wraz ze sprzedażą .
Za przygotowanie stoiska promocyjnego nie pobieramy opłat a przewidujemy drobne upominki oraz pisemne podziękowania za udział i przygotowanie stoiska informacje w mediach i ogłoszenie na stronie internetowej Gminy Dobrcz
( www.dobrcz.pl) lokalnej prasie oraz na stronie LGD Trzy Doliny .
Prosimy o przygotowanie produktów wytwarzanych przez Państwa do sprzedaży po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym jak wyżej.
Swoje zaproszenie kierujemy do producentów tradycyjnej żywności, w tym tych którzy zajmują się wypiekiem chleba; do wytwórców ludowych, do gospodarstw agroturystycznych i hodowców zwierząt aby zechcieli swoją obecnością uatrakcyjnić naszą imprezę. Prosimy o zgłoszenia i o przygotowanie stoiska promocyjnego ze swoją ofertą.

Data dodania: 0000-00-00

W sobotę 7 lipca 2012r Lokalna Grupa Działania „Trzy Doliny” brała udział w Pikniku Napoleońskim w Mozgowinie, leżącej nieopodal kompleksu pałacowego Ostromecko. Impreza ta była doskonałą okazją do zaprezentowania produktów lokalnych i rękodzieła Doliny Dolnej Wisły. Na naszym stoisku można było posmakować m.in. powideł kozieleckich, serka topionego z koperkiem, smalcu z wątróbką na gądeczowskim chlebie.

Data dodania: 0000-00-00

W dniach 27-28 czerwca 2012r. w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie odbyło się szkolenie dla członków Rady, Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz  pracowników biura Lokalnej Grupy Działania „Trzy Doliny”.

Data dodania: 0000-00-00

W dniu 23 czerwca 2012r Lokalna Grupa Działania „Trzy Doliny” uczestniczyła w II Pikniku Leader, który odbył się w Kobylnikach (Gmina Kruszwica). W tym roku Piknik został zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania „Czarnoziem na Soli”, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Krajową Sieć Obszarów Wiejskich.

Data dodania: 0000-00-00

Miło jest nam poinformować, że trwają przygotowania do kolejnej, w tym roku już dziesiątej, jubileuszowej edycji Jarmarku Cysterskiego wraz z Inscenizacją Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem, zaplanowanej na 30 czerwca – 01 lipca 2012 r.
Wykonawcą widowiska będzie Zaciężna Chorągiew APIS i Przyjaciele, a scenerią i reżyserią zajmie się Wielki Mis
Wszystkich którzy chcieliby pomóc w organizacji wydarzenia prosimy o kontakt z Panem Maciejem Makowskim, Koordynatorem, tel. 0 785 901 200.

Data dodania: 0000-00-00

XXV Dzień Bytkowic

Lokalna Grupa Działania serdecznie zaprasza na XXV Dzień Bytkowic, który odbędzie się 23 czerwca br. rzy stodole "Pod Bocianim Gniazdem”. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godz. 17.00.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, w tym:Pierwszą Bytkowicką Giełdę Różności.
Zapraszamy !

Data dodania: 0000-00-00

REGATY PUCHAR ZALEWU KORONOWSKIEGO „KORONOWO CUP” ZAKOŃCZONE

 

W miniony weekend na wodach Zalewu Koronowskiego odbyły się regaty żeglarskie inaugurujące cykl regat Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Organizatorami imprezy byli Lokalna Grupa Działania „Trzy Doliny”, Stowarzyszenie „Przyjaciele Sportu” i Rodzinny Port Jachtowy „Tazbirowo”. W regatach o Puchar Zalewu Koronowskiego udział wzięło 52 jachty w 6 klasach.

W trakcie dwudniowych, jakże widowiskowych zmagań żeglarskich na pięknym akwenie, organizatorzy zadbali również o wiele atrakcji na lądzie. Dużym i bardzo miłym, jak się okazało, zaskoczeniem dla żeglarzy była degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bytkowic. Na stoisku promocyjnym LGD „Trzy Doliny” można było posmakować m.in. pierogów, szarych klusek z kapustą, placków ziemniaczanych z „kleksem” oraz słodkich rogalików z budyniem.
Sobotni wieczór upłynął pod znakiem biesiady żeglarskiej, której towarzyszyły koncerty dwóch zespołów „Własny

Data dodania: 0000-00-00

W dniu 29.04.2012r. na Inauguracji Sezonu Turystycznego „Przystanek Wisła” w Toruniu, Lokalna Grupa Działania „Trzy Doliny” prezentowała na stoisku promocyjnym tradycyjne jadło regionalne, przygotowane przez Panią Marię Michalską z KGW Kozielec oraz Panią Urszulę Łącką-Mele z KGW Gądecz. Stoisko kusiło nie tylko smakowitym jedzeniem ale również  pięknym wystrojem oraz rękodzielniczymi ozdobami.  Nasze stoisko cieszyło się dużą popularnością  odwiedzających Bulwar Filadelfijski w Toruniu.

Data dodania: 0000-00-00

LGD "Trzy Doliny" jako współorganizator uprzejmie zaprasza wszystkich miłośników sportów wodnych na Puchar Zalewu Koronowskiego "Koronowo Cup" który odbędzie się 26 i 27 maja 2012 r w Romanowie na terenie Przystani Żeglarskiej "Tazbirowo".

Data dodania: 0000-00-00

21 kwietnia 2012 roku braliśmy udział w III Koronowskich Impresjach Kulturalno – Kulinarnych, które odbyły się  w Gimnazjum  Nr 1 w Koronowie. Organizator Gmina Koronowo zaprosiła do udziału w imprezie 3 gminy powiatu bydgoskiego: Białe Błota, Dąbrowę Chełmińską oraz Nową Wieś Wielką. Impresje były doskonałą okazją do zaprezentowania się poszczególnych gmin, wymiany doświadczeń, przepisów a także integracji, natomiast na naszym stoisku wszyscy uczestniczący w imprezie mogli zapoznać się z działalnością  Lokalnej Grupy Działania. Podczas Impresji odbyły się konkursy: kulinarny oraz rękodzielniczy, w których brały udział poszczególne gminy, reprezentowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Data dodania: 0000-00-00

W dniu 31.03.2012r. na Jarmarku Wielkanocnym w Przysieku k. Torunia Lokalna Grupa Działania „Trzy Doliny” prezentowała na stoisku promocyjnym tradycyjne jadło wielkanocne: baby, mazurki, serniki, makowce, szynki, pasztety, biała kiełbasa, ćwikła z chrzanem, baranki z masła, żurek i inne przysmaki, które odwiedzający mogli posmakować.

Data dodania: 0000-00-00

Spoty reklamowe były emitowne w TVP Bydgoszcz w terminie od 12 listopada do 6 grudnia, kolejne będą emitowane w roku 2013.

Data dodania: 0000-00-00

Ostatnio dodane
Najczęściej czytane
Kontakt

Newsy