Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie

Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania "Trzy Doliny" współfinansowane jest

ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

"Wsparcie rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem operacji  jest realizacja Strategii Rozwoju Lokalnego

Kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020.

Jesteś tutaj: Galeria / Jasełka w Dobrczu

Jasełka w Dobrczu

                                                                                                                                                                                                                                         Gądecz,19.12.2016r.

      

    W niedzielę 18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu można było obejrzeć Jasełka organizowane przez Niepubliczne Przedszkole ,,Słoneczko” . Dosyć niezwykłe było to przedstawienie zatytułowane ,,Jeden-Zero Dla…”, ponieważ role się odwróciły. Aktorami wcielającymi się w postacie z aniołków, diabełków i Mikołaja  byli rodzice, a dzieci uważnie oceniały grę aktorską rodziców z miejsc na widowni. Był również fajny występ zaprzyjaźnionej z przedszkolem grupy tanecznej ,,Mażoretki” ze Świekatowa pod kierownictwem uroczej Natalii Drzycimskiej i przygotowany przez Lokalną Grupę Działania poczęstunek  w postaci przepysznych ciast (Tort bezowy Dacquoise był rewelacyjny).  Mieszkańcy, w tym wójt z małżonką oraz przedstawiciele samorządu i instytucji publicznych,  którzy licznie przybyli na przedstawienie, nie narzekali na nudę ponieważ zabawy było co niemiara. A o wszystko zadbał młody, dynamiczny zespół składający się z utalentowanych aktorsko pracowników przedszkola, GOK-u,  oraz rodziców milusińskich chodzących do tego przedszkola. Trudno wymienić z nazwiska wszystkich wspaniale grających aktorów i osób zaangażowanych w przygotowanie tego wydarzenia, ale wielkie ukłony dla pomysłodawczyni i zarządzającej całym projektem, młodej, pełnej zapału i pomysłów Natalii Smietany.   

My, jako Lokalna Grupa Działania ,,Trzy Doliny”, również włożyliśmy  małą cegiełkę do tego wydarzenia uczestnicząc na zasadach współorganizatora. Wyznajemy zasadę, że  jeżeli możemy przyczynić się do wzmocnienia integracji społecznej na obszarze naszego działania, to wspieramy takie wydarzenia kulturalne, dbając jednocześnie o propagowanie działań, jakie są w gestii naszej Lokalnej Grupy Działania z korzyścią dla lokalnej społeczności.

Również Starostwo Powiatowe obejmując honorowy patronat nad tym wydarzeniem wspólnie z Lokalną Grupą Działania przyczynia się takimi działaniami do wzmocnienia integracji społecznej na terenie całego powiatu bydgoskiego. . Uważam że Jasełka w Dobrczu były wyśmienitą okazją do takiej integracji i taką rolę spełniły o czym świadczą zdjęcia zamieszczone poniżej.